Наша стрелкиня с национален рекорд

Нов национален рекорд на 60 изстрела от 10 метра с въздушна пушка постави спортният талант на „Еврофутбол“ Таня Звискова. 24-годишната пловдивчанка събра 626,5 точки на 43-я международен турнир по спортна стрелба „Гран при на Белград“. Във финала обаче тя остана 8-а.

Четирима таланти на букмейкъра пък стартираха на най-високо равнище в биатлона – Световната купа в Поклюка (Словения). Дебют в националния тим направи Кристиян Стоянов, който остана 97-и в спринта на 10 км. Антон Синапов пък се представи много силно в индивидуалното състезание на 20 км и зае 19-о място. Димитър Герджиков остана 103-и, а при жените Даниела Кадева завърши 94-а в спринта на 7,5 км.

Иван Банчев пък грабна два златни медала на турнира по стрелба с лък „Дунавски стрели“ в Русе.