Наш вратар на 1/8-финал в Англия

България ще има представител в осминафиналите в Купата на Лигата – Димитър Евтимов. 25-годишният вратар игра 90 минути при победата на неговия „Бъртън Албиън“ над „Бърнли“ с 2:1. Третодивизионният тим губеше с 0:1 на почивката след гол на Кевин Лонг. През второто полувреме Лиъм Бойс изравни, а Джейми Алън отбеляза победното попадение в 83-ата минута, с който отборът от Висшата лига напусна надпреварата.

„Бъртън“ ще играе на осминафиналите за първи път в историята си. За Евтимов това бе втори двубой за отбора, след като дебютира преди 10 дни срещу „Съндърланд“ (2:1).

Българинът изигра отличен мач срещу „Бърнли“. Евтимов впечатли със страхотно спасяване след удар на Крис Ууд малко преди „Бъртън“ да поведе в резултата. Стражът се отличи и с някои прекрасни подавания към играчите в предни позиции. При 1:1 талантът от школата на „Чавдар“ (Етрополе) имаше и късмет, след като удар на Ашли Барнс нацели гредата.