Руският парламент прие на първо четене промените в конституцията, предложени от Путин

Над 1000 гастроентерологични ендоскопски процедури извършени за година в болницата в Горна Оряховица За периода са регистрирани над 50 новооткрити злокачествени образувания

Кейт Ъптън: Абсурдно е една майка да отслабне веднага след раждането

Задържаха рецидивист, извършил кражба 13 дни след излизането му от затвора Съдът го остави в ареста, защото може да се укрие

Джесика Симпсън разкри, че била сексуално малтретирана като дете Актрисата прибегнала към хапчета и алкохол, за да се справи с болката

Изгоря цех за метли в село Черница

Президентът Радев: Европейската интеграция на Западните Балкани е от значение за цяла Европа

Съдят медицинска сестра, теглила пари от картата на починал Обвиняемата работела в областната болница във Велико Търново и източила 1200 лева от чуждата сметка

Неочакван герой прати „Левски“ на 1/4-финал за Купата

Гол на Мартин Райнов класира „Левски“ за 1/4-финалите за Купата на България. „Сините“ спечелиха трудно с 1:0 срещу „Черно море“ на стадион „Георги Аспарухов“. По този начин столичният гранд спря негативната серия срещу „моряците“ в турнира. През новия век „сините“ отпадаха в четири от петте сблъсъка със своя съперник, а веднъж това коства и трофеят на 26-кратните шампиони. Попадението на Райнов бе негово първо, откакто пристигна на „Герена“ преди близо година.

Петър Хубчев, наставникът на домакините, излезе със състава от мача с „Берое“ (1:1) през уикенда. Под рамката дебют в турнира направи Милан Миятович. Пред него защитата бе изградена от капитана Живко Миланов, Иван Горанов, Янис Каргас и Холмар Ейолфсон. Резерва път остана Нуно Рейш, получил удар в гърба в срещата с „Царско село“ (2:0) преди 10 дни. В халфовата линия изненади също нямаше – Хали Тиам и Мартин Райнов действаха в средата, отляво Паулиньо, а по десния фланг действаше Станислав Иванов. В трети мач поред треньорът на „сините“ пусна в атака едновременно Найджъл Робърта и Дени Алар.

На свой ред Илиан Илиев направи изненадващ ход, хвърляйки от първата минута Мехди Букаси. Халфът дебютира за първенство срещу „Ботев“ (Враца), а сега записа и първи мач като титуляр. В стартовия състав на „моряците“ пък имаше общо четирима бивши играчи на домакините – Даниел Димов, Стефан Станчев, Васил Панайотов и Исмаил Иса.
Двубоят започна равностойно, а в началните минути чисти положения липсваха. В 15-ата минута Алар бе намерен в непокрит в наказателното поле на гостите, но австриецът потърси подаване към Робърта, вместо да стреля. Пасът обаче бе неточен.
В 24-ата минута „Левски“ поведе след статично положения. След центриране от корнер, Ейолсфон продължи с глава към Райнов, който се оказа очи в очи с Миодраг Митрович и халфът прокара топката покрай швейцарския страж. За бившия капитан на „Берое“ това бе първо попадение с екипа на „сините“.
Десет минути по-късно гостите стигнаха до изравнително попадение, което обаче бе отменено. Родриго Енрике центрира от фаул, а в настаналата суматоха в наказателното поле на „сините“ най-съобразителен се оказа Букаси. Главният съдия Николай Йорданов обаче отсъди фаул в атака на капитана на „зелено-белите“ Даниел Димов, послужил си с лакът при единоборство с Мартин Райнов.
До края на първата част Васил Панайтов стреля опасно от фаул, но Миятович успя да избие в ъглов удар.

В самото начало на втората част Хубчев бе принуден да извършва смяна. Алар получи травма в левия крак и мястото му бе заето от Филипе Нашименто. В 53-ата минута Хали Тиам си изкара жълт картон, който ще го извади от предстоящия двубой за първенство срещу „Витоша“ (Бистрица).
Последваха минути, в които интересните ситуации отсъстваха за сметка на множество нарушения в средата на терена.
Първият ход на Илиев бе Аристот Ндонгала, заменил на Андраде.
Едва в 87-ата минута бе отправен удар, който обаче бе неточен. Стефан Станчев намери резервата Илиан Илиев, чийто изстрел от въздуха мина встрани от вратата на „сините“. В заключителните минути гостите опитаха да се върнат в мача, но безуспешно.

Така в крайна сметка „Левски“ продължава напред, където по-рано се класираха още отборите на „Ботев“ (Пд), „Лудогорец“, „Ботев“ (Гълъбово), ЦСКА 1948 и „Ботев“ (Враца). В четвъртък пък са мачовете „Арда“ – ЦСКА и „Литекс“ – „Локомотив“ (Пд).