Рикардо печели със слаб двигател

Даниел Рикардо удържа първото място в Гран при на Монако, за да спечели втора победа за сезона във Формула 1. За разлика от безапелационната доминация в тренировките и квалификацията, в гонката пилотът на „Ред Бул“ се натъкна на проблеми – загуби от мощността на двигателя си. Основният му преследвач Себастиан Фетел обаче така и не успя да се приближи достатъчно, за да го атакува. Асът на „Ферари“ остана втори, а Люис Хамилтън (“Мерцедес“) трети, като първите 6 коли не промениха позициите си в сравнение със старта.

Макс Вестрапен продължи силния ден за „Ред Бул“ като превърна последното си място на старта в 9-о на финала. Лидер в генералното класиране остава Хамилтън със 110 точки, пред Фетел (96 т.), а Рикардо е трети със 72 т.