Славчев с цял мач в Албания

Българският национал Симеон Славчев игра 90 минути за азербайджанския „Карабах“. Тимът му се задоволи с 0:0 при гостуването си в албанския град Шкодра, където на стадион „Лоро Боричи“ игра срещу местния „Кукеси“ в квалификациите за Шампионската лига. Азерите контролираха събитията на терена през по-голямата част от мача, но липсата на ефективност в завършващата фаза ги остави само с равенство.

Славчев дори можеше да се разпише в 52-ата минута, когато домакините направиха грешка в защитата. Ударът на българския полузащитник обаче нямаше нужната сила и точност.

Гурбан Гурбанов, треньорът на Славчев, остана доволен от видяното срещу албанците.

"Моите играчи положиха много усилия и няма как да не съм доволен - каза наставникът. - Изпитвам задоволство от показаното в такива тежки срещи. Резултатът е добър за нас. Длъжни сме да отговорим подобаващо в реванша. Готови сме за предизвикателството и се надявам да преодолеем „Кукеси“.“