Четвърти пореден ден гори пожар в района на АЕЦ „Чернобил“

Извършител на седем грабежа поиска да се върне при 4-те си деца Недко-Арапа, нападал шуменки, остава в ареста

Стадион „Васил Левски“ с модерна система за видеонаблюдение

Дончев към президента Радев: Нека всички да се смирим и да си гледаме работата (ВИДЕО)

Девня Цимент АД достави предпазни средства на медиците в Девня

Борисов и посланик Херо Мустафа спазиха социална дистанция на среща в МС (СНИМКИ) САЩ и България стоят рамо до рамо, декларира американският дипломат

Местната власт и бизнесът в Девня подемат дарителска кампания Кмет и съветници даряват заплатите си в помощ на закъсали семейства

Издадоха 56 акта за разходки в паркове и групово пиене на бира по улиците КПП-та не пускат по около 150 коли на денонощие да влизат в Търговище

В Бургас Общината плаща тестовете на спешните медици

Ученици благодарят на медици

Студентският съвет на ВТУ настоява пред МОН за бройки в специалностите „Политология” и „Туризъм” Второ писмо изпратиха студентите, подкрепи ги и Градският ученически парламент в старата столица

Жертвите на коронавируса по света вече са над 75 хиляди

Съдът в Бургас предаде белгийски поданик на гръцките власти

Бързи производства срещу нарушители на карантина в Разградско Международен шофьор, под карантина, отишъл в КАТ да си подновява книжката

„Тотнъм“ – на престрелка без куршуми Юлиян Нагелсман, треньорът на "Лайпциг", е най-младият в историята на елиминациите на Шампионската лига

На престрелка без куршуми! Това представлява „Тотнъм“ в момента според треньора Жозе Моуриньо. За трети път в кариерата си Специалния загуби първи мач от елиминациите на свой терен – 0:1 от „Лайпциг“. В предишните два случая падна от „Барселона“ и се раздели с Шампионската лига.

„Да не си мислите, че това е „Тотнъм“ – изригна Моуриньо в 4-минутна тирада. – Хайде! Хайде! Знаете ли колко тренировки имаше Ерик Ламела преди мача? Нула! 20 минути с физиотерапевтите и веднага на двубой от Шампионската лига. Това е „Тотнъм“ в момента. Неща да бъдем лоялни с момчетата. Те направиха всичко възможно. Вижте „Лайпциг“ – един се умори, друг влиза свеж на негово място. Ние сме тръгнали на престрелка, но нямаме куршуми. Имаме страхотен вратар, два пъти спаси уникални положения. Имахме нашите възможности и ако бяхме вкарали гол, щеше да е различно. Не сме загубили с 1:10, за да се предаваме. При 0:1 дуелът още не е решен. Не ме притеснява реваншът, а фактът, че на всеки два дни ще играем мачове – за първенството и купата.“

Феновете на „Тотнъм“ обаче със сигурност се притесняват от играта. Само в първите 80 секунди ударите в полза на „Лайпциг“ бяха 4:0. Полувремето завърши при 10:1. А когато през есента „Тотнъм“ падна у дома с 2:7 от „Байерн“ в групата, за 90 минути съотношението беше 10:7 за германците.

В своя ексцентричен стил Моуриньо стартира без нападател. Двамата му голмайстори – Хари Кейн и Хюн Мин Сон, са контузени. Няма да са на линия и за реванша, а може би и до края на сезона. В събота на „Тотнъм“ предстои гостуване на „Челси“.

За скандал се погрижи и националът Деле Али. Когато в 64-ата минута бе сменен от Ламела, при сядането на пейката той гневно хвърли обувките си и едва не удари по главата Жедсон Фернандес.

На другия полюс бе „Лайпциг“. В първия си мач от елиминациите на Шампионската лига германският тим беше повече от категоричен. Тимо Вернер обърка екипа си през първото полувреме и стартира с черно-бяло лого на спонсора „Ред Бул“. Когато смени фланелката след почивката, вкара единствения гол от дузпа. Така Вернер приключи серия от 451 минути без гол. Всяко от първите седем гола на 23-годишния нападател в Шампионската лига е било на чужд терен. Никой друг не е правил такава серия. След мача Вернер обаче ядоса хората в „Лайпциг“. Германският национал е желан от няколко английски клуба начело с „Ливърпул“, а на британска земя направо се предложи на „червените“.

„В момента „Ливърпул“ е най-силният в света – каза Вернер. – Горд съм, че ме свързват с него. Но там играят много добри футболисти и трябва да се подобря, за да имам шанс.“

Юлиян Нагелсман, треньорът на „Лайпциг“, е най-младият в историята на елиминациите на Шампионската лига. На 32 години и 211 дни той задмина Доменико Тедеско, който води „Шалке“ срещу „Манчестър Сити“ миналия сезон на 33 години и 161 дни. Моуриньо пък има само в Шампионската лига повече победи, отколкото Нагелсман в цялата си кариера – 81 срещу 73.

Феновете на „Лайпциг“ оставиха стадиона без тоалетна хартия. През почивката те събраха всички възможни рола и ги хвърлиха на терена – протест срещу скъпите билети. Играчи на „Тотнъм“ ги събираха в продължение на минута.