Пламен Георгиев: Предали сме информация и за други лица, изнудвани по случая „Младост“

БСП поиска извинение от председателя на НС “заради спекулации” Извинявам се, но не може да ме обвинят в некомпетентност, заяви Караянчева

Катастрофа затвори пътя София – Варна край Ловеч

Желяз Андреев: Настроени сме позитивно, но се готвим и за най-лошите варианти

Какво говорят по секс телефона за алкохолици

Федерер си гарантира №1 за още две седмици

Феноменалният Роджър Федерер се бетонира на първото място в света за още 14 дни, след като стигна полуфиналите на турнира в Индиън Уелс с награден фонд $7,97 млн. Така 36-годишният швейцарец ще има 306 седмици начело на ранглиста, което е с 20 седмици повече от втория във вечната класация – Пийт Сапрас (САЩ).
Американецът бе на трибуните и изгледа победата на Маестрото срещу южнокорееца Хьон Чун. Сред зрителите бяха още легендарният тенисист Род Лейвър и милиардерът Бил Гейтс.
Петкратният шампион срази за по-малко от 90 минути азиатеца – 7:5, 6:1 и записа 16-та победа от 16 мача през сезона. С това Роджър изравни най-добрия си старт от 2006-а.
„Надявам се да направя още една победа в събота, за да подобря и това постижение“, не скри амбициите си Федерер.

А негов следващ съперник ще бъде хърватинът Борна Чорич, който за първи път стигна полуфиналите на турнир от сериите „Мастърс“.
При жените 37-годишната Винъс Уилямс (САЩ) е на победа от мач за титлата след 17-годишна пауза. Бившата №1 отнесе испанката Карла Суарес Наваро с 6:3, 6:2 и изравни най-доброто си постижение в надпреварата от 1998 г.

На полуфиналите Винъс ще излезе срещу 20-годишната рускиня Даря Касаткина, елиминирала сензационно друга бивша лидерка в ранглистата – Анджелик Кербер (Германия) с 6:0, 6:2 за 57 минути.
„Беше перфектно! Всичко ми се получаваше, сякаш правя тези отигравания на тренировка“, заяви Даря, достигнала за първи път до полуфинал на турнир от престижната верига.

Снимка
Роджър Федерер е амбициран да спечели и полуфинала срещу хърватина Чорич днес, за да счупи личния си рекорд за най-добър старт за сезона от 2006 година – 16 победи в 16 мача.