Фен нокаутира играч в Англия

Шокираща сцена вцепени английския футбол. Фен на „Бирмингам“ нахлу на терена и с юмрук нокаутира Джак Грийлиш от „Астън Вила“ в лютото градско дерби. Съотборниците му се хвърлиха да бият запалянкото, докато стюардите го пазеха за полицията. Инцидентът стана още в третата минута на двубоя.Въпреки усдара и стреса Грийлиш продължи мача. А докато нападателят напускаше терена, изпрати въздушна целувка към агитката, която го третираше като герой. Именно Грийлиш разплака синята част на Бирмингам. В 78-ата минута халфът вкара единствения гол за 1:0 в полза на „Астън Вила“.

Ливърпул“ пък пусна куриозен гол от корнер в 9-ата минута срещу „Бърнли“. Първо „Анфийлд“ се разгневи от решението на рефера, защото ъглов удар нямаше. Но от него Ашли Уестууд стреля директно във вратата на Алисон – 0:1. За 10 минути обаче „Ливърпул“ остана в битката за титлата. Първо Роберто Фирмино изравни, а след него Садио Мане направи 2:1. След почивката двамата вкараха по още един „червен“ гол. А Йохан Гудмонсон се разписа за „Бърнли“. Така разликата с „Манчестър Сити“ остана една точка в полза на шампионите.

Още преди мача Юрген Клоп, треньорът на „Ливърпул“, изригна срещу програмата на Висшата лига. „Не питайте мен защо играем в неделя, след като в сряда имаме мач с „Байерн“ в Шампионската лига – рече германецът. - Питайте телевизията. Тяхно е решението и аз не го разбирам.“

Ливърпул“ ще се опита да привлече втори холандски аз в защитата през лятото. Матийс де Лихт от „Аякс“ стана „Златно момче“ на 2018-а, а сега може да последва сънародника си Върджил ван Дайк в посока „Анфийлд“.

Пеп Гуардиола, треньорът на „Манчестър Сити“, пък отрече категорично информациите от Италия, че през лятото поема „Ювентус“. „Имам договор за още две години и ако „Сити“ не реши да ме уволни, искам да си го изпълня – каза испанският специалист. - Този, който е написал информацията в социалните мрежи, не е говорил нито с мен, нито с клуба, нито с мениджъра. Поне в следващите две години няма да бъда треньор на „Ювентус“.“

Гуардиола призова Висшата лига спешно да въведе ВАР. Наложи се треньорът да се извинява, след като Рахим Стърлинг вкара гол от засада при победата с 3:0 над „Уотфорд“. „Още в началото на сезона казах, че видео съдиите ще гарантират честността – отсече Пеп. - Заслужено спечелихме, защото бяхме много по-добри. Но не искам нечестни голове.“