Азар размаха пръст на Сари

Еден Азар, звездата на „Челси“, размаха пръст на мениджъра на тима Маурицио Сари. Белгиецът се разграничи от думите на своя треньор, че не е лидер, дошли в навечерието на дербито с „Тотнъм“ от 1/2-финалната фаза на Карабао Къп.

„Азар е повече индивидуалист, отколкото лидер – призна Сари в сряда. - Той може да спечели даден мач за две минути, дори за една. Но към момента не е лидер на отбора.“

Нападателят побърза да опровергае италианеца както на терена, така и след двубоя срещу „шпорите“, спечелен с 4:2 след дузпи. Успехът класира тима на Сари за финала на „Уембли“, а Азар вкара едно от попаденията на „Стамфорд Бридж“ при 2:1 в редовното време. Сблъсъкът се реши след дузпи, тъй като първа среща завърши 1:0, а правилото за гол на чужд терен не важи в турнира.

„Няма значение какво казва мениджърът, аз искам да давам най-доброто от себе си за отбора – заяви след успеха офанзивният футболист. - Винаги съм казвал, че аз съм лидер и мисля, че наистина съм такъв.“

След мача самият Сари призна, че е бил впечатлен от играта на своя футболист: „Забавлявах се 65 минути с представянето на Еден Азар. В този мач играхме с различно мислене спрямо това от „Арсенал“ (0:2), с различна мотивация. Много съм доволен от представянето в редовното време.“

Опитният специалист допълни, че е впечатлен от майсторското изпълнение на Жоржиньо от бялата точка, подскочил непосредствено преди да прати топката в мрежата на съперника.

За „сините“ това ще бъде първи финал в турнира от сезон 2014/2015, когато спечелиха трофея след 2:0 срещу „Тотнъм“. Сега съперник обаче ще бъде „Манчестър Сити“, разбил с общ резултат 10:0 „Бъртън Албиън“ на 1/2-финалите.