Буш и Мапуку общо 15 часа без гол

Тежка серия ще трябва да развалят нападателите Жуниор Мапуку и Сержиу Буш в предстоящия мач на „Левски“ с „Локомотив“ (Пловдив). Двамата основни играчи в състава на наставника Делио Роси се намират в голова суша, която датира от 26-ти август. Именно тогава за последно чужденците успяха да се разпишат, а това стана при успеха над „Славия“ с 4:0.

В последствие Буш записа общо 536 минути за първенство и Купата на България, без да успее да вкара. При неговия конкурент Мапуку статистиката е с една идея по-положителна - 365 минути от последното попадение. Това прави общо 901 минути без гол на дулото или точно 15 часа. През седмицата „сините“ изиграха спаринг с четвъртодивизионния „Спортист“ (Своге), а Буш реализира два от головете при успеха със 7:0.

Двубоят с „Локомотив“ е днес от 17.30 часа, а гостите идват с нов наставник – босненеца Бруно Акрапович.