Вместо с разгром, "Ботев" се задоволи с хикс в дербито на Тракия

„Ботев“ (Пловдив) пропусна да разгроми „Берое“ в дербито на Тракия и се задоволи с равенство - 1:1. Лъчезар Балтанов откри резултата в мача от 18-ия кръг на Първа професионална лига. Халфът бе точен за „канарчетата“ в 35-ата минута след груба грешка на Душан Перниш, избил лошо удар на Тодор Неделев от фаул. Минути по-рано Мартин Райнов, капитанът на „Берое“, пропусна дузпа, парирана от Иван Чворович.

След почивката Перниш се реваншира със серия от решителни спасявания. Вратарят парира удари от чиста позиция на Виана, Дунгала и Лазар Марин. Пропуските пък костваха успеха на домакините, след като Мартин Камбуров изравни в 83-ата минута след удар с глава.

Това бе негово 195-то попадение в елита. В самия край на мача гол на „Ботев“ бе отменен за нарушение срещу словашкия вратар. За "Ботев" това е 12 мач без поражение, но въпреки това тимът на Николай Киров остана зад "Берое" в класирането. "Заралии" са 4-ти с 31 точки, а "жълто-черните" запазват 5-та позиция с 28.