Григор с шоу и победа

Григор Димитров стартира с гръмка победа с 6:3, 5:7, 7:5 срещу Доминик Тийм (Австрия) участието си на АТП финалите в Лондон. При дебюта си в престижната надпревара българинът направи истинско шоу пред препълнените трибуни на „О2 Арина“ и надделя над тенисист №4 в света в първия мач от група „Пийт Сампрас“.

Димитров започна на много високи обороти и доминираше безпощадно на свой сервис, а и често застрашаваше подаването на противника. Австриецът оцеля във втория гейм, но в шестия се пропука. Поредната му непредизвикана грешка се оказа безценен подарък за българина, тъй като реши първия сет. Втората част обаче се оказа значително по-равностойна. Григор започна да атакува още по-яростно мрежата, но Тийм все по-често намираше точния отговор за маневрите му, а в края измъкна решителен пробив, за да изравни резултата.

Третият сет бе истинска битка, а атракивните разигравания често изправяха публиката на крака. В седмия гейм нашият реализира с магически удар след надиграване на мрежата. Драмата продължи – Димитров пропиля аванса, докато сервираше за мача при 5:4, но веднага се добра до нов шанс и 5 минути по-късно работата беше свършена.

Днес са мачовете от група „Борис Бекер“, а утре Димитров играе с Давид Гофен (Белгия). Срещите от турнира се излъчват по MTel Sport 1.