Колумбия дари победата на заплашен със смърт

МОСКВА – Колумбия „подари“ победата с 3:0 над Полша на национала Карлос Санчес, който не игра заради наказание. Футболистът получи червен картон още в третата минута в първия мач срещу Япония (1:2). Последваха смъртни заплахи към него в Колумбия. С тях изплува споменът за Андрес Ескобар, вкарал си автогол срещу САЩ на Мондиал 94 и разстрелян няколко месеца по-късно в бар в Меделин.

„Вярно е, че има заплахи – каза Хосе Пекерман, аржентинският треньор на Колумбия. – Не мога да говоря за тях. Карлос е много притеснен. Нашата победа срещу Полша е за него. Последните дни са изключително тежки за Карлос и искаме да споделим радостта си с него.“

Радамел Фалкао пък стана първият колумбиец с 30 гола за националния отбор. Тигъра имаше проблеми с контузия преди световното и дори получи почивка от Пекерман, изваждайки го след 2:0 срещу поляците. Колумбия се нуждае от успех срещу Сенегал в последния кръг, за да се класира. Възможно е и реми да бъде достатъчно.