„Лацио“ лети към Шампионската лига

„Лацио“ продължава да лети към мечтаното класиране в Шампионската лига. Играчите на Симоне Индзаги разгромиха с 3:0 „Сасуоло“ в мач от 26-ия кръг на Серия „А“. „Римските орли“ не оставиха никакви шансове на домакините на стадион „Мапеи“, като звездите Сергей Милинкович-Савич и Чиро Имобиле отбелязаха попаденията. Сръбският халф беше точен на два пъти, докато голмайсторът се разписа от дузпа между головете на своя съотборник.

Доменико Берарди, най-добрият играч на „Сасуоло“, беше изгонен в 54-ата минута за груб фаул, а осем минути по-късно и Адам Марушич от „Лацио“ беше пратен предварително под душовете.

След мача стана ясно, че ръководството на „римските орли“ е отхвърлило предложение от 70 милиона евро за Сергей Милинкович-Савич. Новината призна лично спортният директор Игли Таре. 22-годишният сръбски национал е следен от доста европейски грандове, сред които „Реал“ (Мадрид), „Манчестър Юнайтед“, „Ювентус“ и „Пари Сен Жермен“.

В сряда „Лацио“ излиза в сряда срещу „Милан“ в битка за финала за Купата на Италия. Първият полуфинал завърши 0:0.

Снимка: Фейсбук