„Левски“ се откъсна на върха след нова победа

Левски“ се откъсна на върха в класирането, след като победи сензацията в първенството „Дунав“ (Русе) с 2:0. Головете за седмия пореден успех в първенството вкара Георги Костадинов.

Така играчите на Люпко Петрович поведоха с 6 точки в Първата лига преди домакинство на „Лудогорец“ срещу „Нефтохимик“, което се игра късно снощи. Втори в таблицата продължава да е „Дунав“. Въпреки втората поредна загуба тимът от Русе има 17 точки. Със същия актив е и ЦСКА.

В началото на мача с „Дунав“ Бабатунде Адениджи стреля силно, но покрай вратата на Мартин Луков. Гостите от Русе можеха да поведат в резултата, но Боян Йоргачевич спаси удар на Антон Огнянов в 19-ата минута. В следващата атака „Левски“ вкара. Роман Прохазка отправи далечен удар, топката рикошира в защитник на гостите и стигна до Георги Костадинов. Халфът на „сините“ бе оставен непокрит и изстрелът му проби Луков за 1:0.

Левски“ започна вихрено второто полувреме и падна нов гол. В 58-ата минута Георги Костадинов вкара с глава второто си попадение в мача. Минута по-късно резултатът можеше да стане класически, но удар на Мехди Бурабия бе спасен от Луков. В 70-ата минута гостите имаха възможност да намалят, но Йоргачевич запази вратата си „суха“ след като спаси удар на озовалия се сам срещу него Мирослав Будинов. Влезлият като резерва Хеан Деса също опита късмета си, но стражът на „Дунав“ не пусна за трети път.

Двубоят на „Герена“ бе изгледан на живо от новия селекционер на България Петър Хубчев.

Снимка: Sportal.bg