Чутовна глупост на "Левски" срещу последния

„Левски“ изигра най-слабия си мач в ерата „Делио Роси“. „Сините“ не успяха да победят последния в класирането „Витоша“ (Бистрица), тим без успех от началото на сезона, завършвайки 0:0 пред празните трибуни на стадион „Васил Левски“. По този начин на „Герена“ пропуснаха да се възползват от грешната стъпка на ЦСКА, направил ден по-рано 1:1 с „Ботев“ (Пловдив).

Агонията на „Левски“ пред противниковата врата стигна до там, че Жорди Гомес не успя да реализира съмнителна дузпа в самия край на първата част. Тогава Антонио Вутов бе фаулиран от играч на „тигрите“, но последвалото изпълнение на испанеца бе парирано от Михаил Иванов, пазил за кратко за 26-кратните шампиони през сезон 2013-14.

Пореден безличен мач за „сините“ направи нападателят Сержиу Буш, чийто последен гол бе преди 87 дни.

В 78-ата минута неговият съотборник Холмар Ейолфсон удари без топка Стефан Георгиев от „Витоша“, но изненадващо главният рефер Георги Давидов отсъди фаул за „Левски“.

Звучната издънка отдалечи тимът на Роси на 10 точки от лидера „Лудогорец“.