“Юнайтед“ най-добър у дома от 10 сезона

Manchester United's French striker Anthony Martial celebrates scoring their second goal during the English FA Cup third round football match between Manchester United and Reading at Old Trafford in Manchester, north west England, on January 7, 2017. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /

Манчестър Юнайтед“ прави най-добрия си старт на свой терен от 10 сезона във Висшата лига насам. След победата с 1:0 над „Тотнъм“ тимът на Жозе Моуриньо изравни постижение от 2007 година при сър Алекс Фъргюсън. В първите пет двубоя на „Олд Трафорд“ от Висшата лига „червените дяволи“ не са допуснали гол. Преди 10 години след такъв старт на сезона „Юнайтед“ стана шампион с две точки пред „Челси“ в края на сезона.

Моуриньо отново „обра точките“. През последните седмици Специалния бе много критикуван заради резултатите и представянето на „Манчестър Юнайтед“. Атракция и срещу „Тотнъм“ нямаше, но трите точки са на лице. И докато колегата му Маурисио Почетино чакаше ръкостискане, Моуриньо мина покрай тв камерите и сложи пръст пред устата си. Ясен знак за „Замълчете!“

Преди двубоя португалецът се ядоса на въпрос как ще реагира, след като голямата звезда на „шпорите“ Хари Кейн няма да играе. Моуриньо отвърна, че никой не пита Почетино как ще се оправя при положение, че Златан Ибрахимович и Пол Погба ги няма.

Тотнъм“ затвърди статистиката, че „Олд Трафорд“ е кошмарен за отбора стадион. Само два пъти в историята на Висшата лига „шпорите“ са печелили на арената. На „Олд Трафорд“ тимът има 21 загуби, колкото никъде другаде в първенството. „Манчестър Юнайтед“ пък за пореден път реши двубоя в края. Резервата Антони Марсиал се разписа в 81-ата минута – негов четвърти гол, след като влиза като смяна. Никой друг футболист в лигата с подобен статут няма такава статистика. Голът на Марсиал бе десето попадение на „дяволите“ в последните 10 минути на двубоите от Висшата лига през сезона, което прави 43 процента от попаденията на тима.

Вратарят на „Юнайтед“ Давид де Хеа последва Ибрахимович и Гарет Бейл по прическа. Испанският национал бе вързал по-дългата си коса на опашка, като дебютира с подобна визия.