13 гола делят Меси от върха в Шампионска лига, ПСЖ се самоунижи

Лионел Меси намали разликата с Кристиано Роналдо в таблицата на вечните голмайстори в Шампионска лига. Португалецът води със 140 гола, а Бълхата е втори със 127 и го делят само 13 от португалеца, след като аржентинската легенда поведе днес своя тим ПСЖ към успеха в мача от група Н на Шампионската лига. Сам обаче Меси не може да носи тима на гръб, след като парижани сами се унижиха срещу съперника си днес в прекия двубой за първото място, след като Данило Перейра си вкара автогол и оформи крайния резултат срещу Бенфика - 1:1.
В другия мач от групата Ювентус победи с 3:1 Макаби Хайфа. Адриен Рабио откри резултата в 35-ата минута. Душан Влахович даде двойна преднина на домакините в 50-ата минута. В 75-ата минута Дин Давид успя да вкара за 1:2, но Рабио разстреля за втори път вратата на Макаби за 3:1.
След успеха ПСЖ и Бенфика са водачи в класирането с по 7 точки, а италианският тим има 3 и е на трето място. Последен е Макаби без актив.
В следващия кръг в Париж Меси и компания посрещат португалците, а Юве гостува в Израел.