510-минутна „суша“ за „Дунав“

Труд

Пропадането на „Дунав“ (Русе) продължава и след уволнението на наставника Веселин Великов. Хитът от предходния сезон в Първа професионална лига е в серия от 510 минути без гол за първенство след поражението у дома от „Септември“ (София) с 0:1. Последният гол за „драконите“ бе на 16 септември при загубата от „Верея“ с 1:2 в Стара Загора. В герой в срещата от 14-ия кръг се превърна стражът на гостите Янко Георгиев, спасил куп положения. Единственият гол пък бе дело на Борис Галчев в самия край на първото полувреме.

Двубоят бе изгледан от Малин Орачев, фаворитът за нов наставник на „небесносините“.

В часовете преди срещата вече бившият треньор Веселин Великов бе удостоен със златна значка от кмета на града Пламен Стоилов. Отличието бе връчено за високите професионални постижения, постигнати под ръководството на специалиста.