60 000 фенове с маски на Мауро Икарди

Над 60 000 привърженици на „Интер“ поздравиха Мауро Икарди, който влезе в клуб 100 на голмайсторите, реализирали трицифрен брой попадения в Серия A. Запалянковците бяха с маски с лика на своя капитан в мача срещу „Верона“ (3:0). Икарди заби 4 гола във в предния кръг срещу „Сампдория“ (5:0) на 18-ти март и така стигна до впечатляващото постижение.

На стадион “Джузепе Меаца”срещу "Верона" Икарди отново изригна, вкара два пъти. Един гол добави Иван Перишич.

В друг мач от кръга "Болоня" и "Рома" завършиха 1:1. В 18-ата минута Ерик Пулгар даде аванс на домакините, а в 76-ата Един Джеко изравни. Гостите не съумяха да стигнат до пълен обрат и не загряха по най-добрия начин за битката с „Барселона“ в сряда. „Рома“ гостува на каталунците на "Камп Ноу" в първа 1/4-финална среща от Шампионската лига.

"Лацио" пък разгроми "Беневенто" с 6:2 и продължава да преследва "Интер" в битка за четвъртото място. То дава право на участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Снимка: Twitter