„Труд” разкри хаос в статистиката за тежките произшествия
КАТ пуска фалшиви данни за жертвите на пътя

КАТ прави фалшива статистика за броя на загиналите и ранените при тежки автомобилни катастрофи. Това показа разследване на „Труд”, започнало още от средата на септември. Всеки ден МВР публикува на сайта си данни за пътната обстановка, които са пълни с грешки, включително и от елементарно събиране и изваждане на числа. Повечето от тях остават непоправени. Така към края на годината се получава изкривена статистика, която не се сравнява нито с данни от прокуратурата, нито от министерство на здравеопазването, нито с отчети на застрахователните компании.
Саудитска Арабия иска
да строи 5-звездни хотели у нас

Саудитска Арабия се интересува от инвестиции в 5-звездни хотели в България и иска да участва активно с вложения в страната ни. „Държавата ви има голям потенциал не само за инвестиции в туризма, но и във всички сектори на икономиката”. Това каза на министъра на туризма Николина Ангелкова в Рияд Негово Кралско Височество Султан бин Салман бин Абдулазиз Ал-Сауд, принц на Кралство Саудитска Арабия и председател на Комисията по туризъм и национално наследство на държавата.
Регионалният министър Николай Нанков:
Убеден съм, че
ще има втори лифт в Банско

Винаги съм бил радетел за втори лифт на Банско. Убеден съм, че ще има такъв. Това заяви в кулоарите на Народното събрание регионалният министър Николай Нанков. Нито строителството изключва екологията, нито екологията изключва строителството, добави той. “Лифтът трябва да стане”, каза министърът и в същото време подчерта, че законодателството у нас е достатъчно строго.
Политически разкопки
Как туризмът да носи повече пари

Фирмата, която издава визи за България на руснаци, е индийска, представяте ли си! - анализ на проф. Божидар Димитров
Нито един пациент няма да остане без лечение

Интервю с д-р Даниела Дариткова, председател на здравната комисия в НС
Новата стратегия на САЩ за Балканите: Да спре Русия

Нищо не може да се случи, без да се решат споровете за македонското (гръцкото) име и косовската (сръбската) земя - коментар на Емил Спахийски
Комплексна експертиза доказва:
Документи менте

Като министър Христо Иванов е допуснал фалшифицирането на документи на правосъдното министерство. За момента няма данни прокуратурата да е установила авторите на престъплението, нито да са снети обяснения от одиозния бивш правосъден министър, останал с прозвището „Пинокио”.