Светослав Вуцов е готов отново да направи подвиг на дузпи в евротурнирите. Преди година вратарят на Левски отчая израелския Апоел (Беер Шева) и изпрати отбора си напред. Сега „сините“ са фаворит срещу босненския Борац (Баня Лука) след 1:1 в първия мач от I предварителен кръг на Шампионската лига.
„Имаме невероятен шанс да спечелим, защото играем на наш терен – каза Вуцов. - Стадионът ще е препълнен. Ако изпълним задачите на треньори и оставим душите си на терена, ще продължим напред. Договорът, който подписах, е доказателство за признанието на клуба към мен. Това ми дава още по-голяма мотивация. Съперникът е обигран, притежава добри футболисти. Нашето голямо предимство е, че сме домакини.“
Хулио Веласкес също изтъкна като огромна разлика в сравнение с реванша, че „сините“ ще играят пред своя публика.
„Това ще е различен мач в сравнение с първия – коментира треньорът на Левски. - През миналия сезон постигнахме нещо, което е жизненоважно за нас – поддържахме човешките отношения в съблекалнята. Благодарение на това се създаде отлична обстановка за работа в съблекалнята. Ще направим всичко възможно да спечелим. Но във футбола едно е да искаш, друго е да го направиш. Трябва да сме скромни и да уважаваме съперника. Всички знаем, че ни чака много труден мач. Те са ни анализирали, ние – също. Най-голямата ни грешка е да помислим, че няма как да ни изненадат. Тогава ще загубим чувството си за скромност. Мач се печели с добра игра. Във футбола две и две не прави четири. Нивото на треньори и футболисти се доказва всеки ден.“
Веласкес очаква, че Акрам Бурас ще попадне в групата. Футболистът на Левски се контузи по време на двубоя в Баня Лука преди седмица.
В същото време евентуалният следващ съперник на Левски взе още един трофей. Университатя (Крайова) победи Университатя (Клуж) в двубоя за Суперкупата на Румъния. Успехът дойде след изпълнение на дузпи. До двубой с Левски ще се стигне, ако румънците отстранят белоруския Витебск (Победа с 4:1 като гост в първия мач) и „сините“ отстранят Борац.