Драгомир Стойнев: Не се опасяваме "Величие" да влезе в парламента, но начинът е смущаващ

Снимка: БНТ
Драгомир Стойнев

"Не сме се опасявали от това "Величие" да влезе в парламента, но начинът, по който стана, е смущаващ, защото никой не знаеше какво се случва в Конституционния съд - имаше мъгла и тишина, докато по безпрецедентен начин председателят на КС излезе и направи политическо изявление. Още преди 2 месеца в Конституционния съд са знаели, че липсват чували и не са предприели никакви действия".

Това заяви Драгомир Стойнев, председател на парламентарната група на "БСП - Обединена левица", по БНТ.

По думите му безпрецедентно раздробеният парламент е отражение на разделението в българското общество.

Драгомир Стойнев показа протокол от столичния район "Триадица", в който са заличени 165 гласа.

"Въпросът е кой ги е заличил, да пишеш нула в таблиците, които са предоставени на ЦИК, не е приемливо. Ако беше сезирана прокуратурата, когато се е знаело, че липсват конкретни бюлетини - тези бюлетини трябваше да се намерят. Искаме по-голяма прозрачност", допълни Драгомир Стойнев.

Според него от този институционален скандал страдат гражданите, които губят доверие в изборния процес и се подкопават устоите на властта.

"Разбира се, че можеше да има по-добър бюджет, но първият е за стабилизиране на икономиката, не може да очакваме чудеса", каза още Драгомир Стойнев.

Най-четени