21-годишна жена от Горна Оряховица почина след секцио. Родилката постъпва без родова дейност, но с просрочен термин за раждане на 20 август в 10.00 часа в АГО в болницата в Горна Оряховица. Дежурният екип я оставя в отделението за наблюдение. При прегледа и направените изследвания на Д.С. не е установена патология. Младата жена е посещавала редовно женска консултация, като нейната бременност е била наблюдавана. След опити за стимулиране на родова дейност, които не дават резултат, е взето решение с нейното изрично съгласие да се извърши секцио и насрочена дата за него.
На 26 август, от 9:00 часа е извършено класическо цезарево сечение, като по време на операцията не е имало никакви усложнения за родилката и бебето Бебето се ражда в стабилно състояние и с нормални показатели.
Един час след приключване на операцията, започва обилно кървене, като са предприети незабавно реанимационни мероприятия от екип от гинеколози и анестезиолози. Поради усложненото състояние на родилката, е взето решение тя да бъде транспортирана до МОБАЛ „Д-р Стефан Черкезов“ с реаномобил и реанимационен екип.
Приета е в АГО на областната болница на 26 август, в 13 часа.
От ръководството на МБАЛ- Горна Оряховица изказват съболезнования на близките на починалата родилка.