Заловиха 800 кг нелегален тютюн в София

Снимка: МВР
Кашоните с нарязан тютюн са открити в склад на транспортна фирма в София.

Търсят търговци, спазарили стоката

Македонец в ареста за контрабанда на цигари

Полицаи нахлуха в няколко склада в София и откриха над 800 кг изсушен е нарязан тютюн, готов за пушене. Складовите помещения били наети от българско търговско дружество с предмет на дейност товарен автомобилен транспорт и логистика.

Намерени са кашони с прозрачни полиетиленови пликове тютюн и още 1405 плика с по 50 грама тютюн за свиване на цигари, които били без бандерол. Открити са и 28 кашона с 11 150 опаковки забранени хранителни добавки.

По случая е задържан български гражданин, извършил доставката на тютюна и забранените хранителни добавки в склада. Продължава разследването, търсят се търговците, които спазарили нелегалния тютюн.
Също вчера от Гранична полиция съобщиха, че са заловили над 120 000 къса цигари при опит за внасянето им у нас от Сърбия. Кутиите “Марлборо” пътували замаскирани в кашони от ламиниран паркет. Карал ги в камион шофьор от Северна Македония, който носел документи, че вози стока от Швейцария. Кутиите обаче били с македонски акцизен бандерол. Контрабандистът е задържан.

Най-четени