Филмът „Тук“ показва как хората се променят от праисторически времена до днес
В новия филм "Тук" Том Ханкс играе Ричард, от раждането му до края на живота му. Благодарение на съвременните технологии режисьорът Робърт Земекис успя да подмлади Ханкс.
Лентата е завладяващ експеримент, използващ фиксирана камера, за да покаже как животът и хората се променят през милиони години, от праисторически времена до днес. Филмът започва с изображение на динозаврите, след което бързо преминава през местните и колониалните епохи, преди накрая да се съсредоточи върху основната си история.
От една страна се запознаваме в тяхната всекидневна с проблемния ветеран от Втората световна война Ал Джунг и домакинята Роуз, които живеят през 40-те години на миналия век, а по-късно се появява и техния син Ричард (Том Ханкс). Той среща и се влюбва в Маргарет (Робин Райт). Неочаквано двамата стават родители като тийнейджъри, имат бебе и се женят. После Маргарет се премества да живее в дома на съпруга си и неговите родители.
Том Ханкс играе Ричард, от раждането, края на живота му.
Филмът имаше световната премиера преди две седмици, когато режисьорът Земекис обясни как са използвали изкуствен интелект, за да подмладят главните герои. „Всичко става в реално време, така че актьорите веднага могат да се видят с 20 или 30 години по-млади, вместо да чакат снимките да приключат. Том каза, че е добре да изглеждаш отново млад, но призна, че предпочита да е стар, какъвто е в момента“, обясни режисьорът на лентата.
„Най-трудно ми беше да се върна във времето, когато бях на 35 години. Тогава метаболизмът ви спира, гравитацията ви унищожава, костите започват да ви болят. Животът е просто бреме“, каза Ханкс. Той допълни, че сега е в по-добра форма, отколкото е бил през тридесетте си години. „И знаете ли защо? Защото децата ми са големи. Спортувам редовно и се храня правилно. Не можеш да правиш това на 35. Тогава животът е толкова труден!“, завърши актьорът.
Светкавичното разрастване на употребата на изкуствен интелект във филми като "Тук" предизвиква сериозно безпокойство в Холивуд, където миналата година актьори излязоха на стачка, включително срещу "заплахата" от технологии, които може да застрашат работните им места и индустрията.