Искат спешен ремонт на пътя Бургас - Сарафово

Общинският съветник Боян Дяков и кметският наместник на Сарафово- Борислав Томов правят оглед на разбитата отсечка

Незабавно да бъде ремонтиран пътят от Бургас до най- модерния и атрактивен квартал на града- „Сарафово“. Общината е ремонтирала своята част, но държавната отсечка остава разбита. Време е за действие.

За това призоваха вчера групата общински съветници от ГЕРБ.

Трябва да се извърши незабавен ремонт. Отсечката от години е в лошо състояние. В същото време тя е много натоварена- тук е пътят към Летище Бургас, най- големия курорт по Южното Черноморие- Слънчев бряг и към Варна. Трафикът е огромен, особено през летния сезон, когато кварталът се пълни и с много туристи, обясняват местните депутати.

Община Бургас е обновила своята част от трасето – от Гробищния парк до пътен възел "Тромпета", но останалата част, която е държавна, продължава да се руши и представлява сериозна опасност за шофьорите и съответно за пътуващите в автомобилите хора. 

Съветниците отбелязват, че въпреки усилията на община Бургас за текущи ремонти, като кърпежи на асфалта  и почистване на канавките, състоянието на настилката продължава да бъде незадоволително
общинските съветници настояват за осигуряване на средства за ремонта, като подчертават, че подобряването на инфраструктурата е от съществено значение за безопасността на гражданите и икономическото развитие на региона.

Те призовават всички депутати от Бургаски регион да загърбят политическите си различия и да обединят усилията си за финансиране на този стратегически важен пътен участък.

"Държавният път I-9, който свързва Бургас с Варна, е не просто шосе – той е ключова транспортна артерия за града, квартал Сарафово и Летище Бургас. Нуждае се от цялостен ремонт. И това не е въпрос само за жителите на град Бургас, а за всички, които ползват този маршрут – туристи, бизнеси, транспортни компании. Безопасността на хората на пътя трябва да бъде приоритет", коментира общинският съветник Боян Дяков.