Ислямист намушка жена с нож на улица в Сидни (ВИДЕО)

Ислямист намушка жена с нож на улица в Сидни (ВИДЕО)

Минувачи го повалиха на земята

Австралийската полиция арестува нападател, намушкал жена с голям кухненски нож и викал "Аллаху акбар" в Сидни, предадe Ройтерс.

Мъжът се опитал да атакува и други хора в центъра на най-големия австралийски град. Полицията потвърди, че той е задържан и че намушканата жена е откарана в болница и е в стабилно състояние.

На разпространени от австралийски медии кадри се вижда как скочилият върху покрива на автомобил нападател размахва кухненския нож и крещи арабския израз "Аллаху акбар" (Бог е най-велик), като в същото време приканва полицаите да го застрелят. Граждани успели да задържат младия мъж, на видима възраст между 20 и 30 години, с помощта на стол и празна каса за бутилки докато пристигнат полицаите.

По време на операцията по задържането на мъжа властите отцепиха центъра на Сидни.

Най-четени