Световният шампион в тежката категория на профи бокса Анди Руис не смята да се бие с Кубрат Пулев в случай, че защити четирите си титли в реванша с Антъни Джошуа. Американецът от мексикански произход обяви, че възнамерява да се изправи срещу новака в категорията Олександър Усик.
„Той е страхотен боксьор, въпреки че не изглеждаше особено добре в дебюта си при най-тежките – заяви Руис. - Сякаш няма необходимата мощ в ударите. Но след като победя на 7 декември, ще му дам шанс.“
Усик се премести в най-престижната категория, след като стана абсолютен шампион при полутежките. Именно на тази база украинецът стана задължителен претендент на Световната боксова организация (WBO). Той спечели едва в седмия рунд първия си мач при най-тежките, при това срещу съперник, намерен едва 5 дни преди мача. Това му навлече серия нападки от „големите момчета“.
„Никой не иска да го гледа как танцува, това е бокс – обяви британецът Дерек Чисора. - Ще е страхотно да получа мач срещу него, тогава ще му покажа какво е бой в тежка категория.“
Тайсън Фюри пък се пошегува с размерите на Усик при среща между двамата на трибуните на гала във Филаделфия. „Стани да те видя колко си висок“, подкани го Краля на циганите.