Медведев: ЕС е пряка заплаха за Русия

Дмитрий Медведев

Украйна като част от ЕС ще бъде опасност за Русия

Съвременният Европейски съюз е пряка заплаха за Русия, но това не бива да пречи на двустранното сътрудничество между Руската федерация и отделните европейски държави. Това заяви заместник-председателят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев.

 „Самодоволният лозунг: „Присъединете се навсякъде, но не и към НАТО“ - трябва да бъде коригиран. ЕС, пълен с оръжия, дъгови изроди и брюкселски крещящи кучки, е пряка заплаха за Русия. Точно така трябва да се отнасяме с него. Във всеки случай, докато подходите му към нас не се променят. Това, разбира се, не бива да пречи на двустранното сътрудничество с отделни европейски държави“, написа Медведев в своя Telegram канал.

Според него, Европейският съюз (ЕС) в момента преследва отделна цел - да въоръжи киевския режим до такава степен, че той да стане неуязвим за Русия.

„ЕС е този, който подписа споразумение с нелегитимния лидер на умираща Украйна за дългосрочни ангажименти за гарантиране на така наречената ѝ сигурност. ЕС е този, който снабдява бандеровците с оръжие и военна техника, развива мощта на своята отбранителна промишленост, строи отбранителни заводи на тяхна територия. ЕС е този, който изпраща своите инструктори да обучават украински бойци, за да убиват наши граждани и да извършват терористични атаки в нашата страна. И същият този ЕС нагло финансира отвратителните си действия за сметка на приходи от замразените активи на Русия“, подчерта заместник-председателят на Съвета за сигурност.

Русия възприема евентуалното влизане на Украйна в Европейския съюз като заплаха, подчерта Медведев.

„Украйна в ЕС е опасност за нашата страна. Тази опасност може да бъде ограничена по два начина: а) или самият ЕС трябва да осъзнае, че по принцип не се нуждае от киевската квазидържава; б) или, което със сигурност е за предпочитане, ако просто няма кой да се присъедини към ЕС“, пише Медведев.

Той припомни, че преди 15-20 години Русия не е възразявала срещу това, но е предупредила, че в този случай Украйна ще загуби пазара на Евразийския икономически съюз (ЕАЕС). 

„Особено след като шансовете ѝ за присъединяване към ЕС бяха почти нулеви. Нашата фундаментална позиция беше да предотвратим присъединяването на Украйна към НАТО. Разширяването ѝ до нашите граници беше и остава пряка заплаха за националната сигурност на Русия. Но днес бившият Европейски съюз, който някога беше създаден на базата на Европейската общност за въглища и стомана, по същество вече не съществува“, отбеляза Медведев.

Европейският съюз постепенно се превръща в самодостатъчен военен блок, който би могъл да започне да се конкурира с НАТО, добави заместник-председателят на руския Съвет за сигурност.

Според него, съвременният Европейски съюз е политизиран глобалист и „от известно време насам – яростно русофобска организация“. 

„Сега основната му идеология е зверска русофобия, породена от въображаемата „руска заплаха“, която самите те напомпаха, за да решат дребните си проблеми. Бавно, но сигурно, Европейският съюз се превръща в самодостатъчен военен блок, който постепенно трябва да започне да се конкурира с НАТО, особено в периода на тръмпизма. Брюкселските хлебарки и тесногръдите лидери на страните от ЕС провъзгласяват собствена отбранителна стратегия, обявявайки навлизането в „ерата на превъоръжаването“, пише още Медведев.

„Брюксел днес е истински враг на Русия“, подчерта Медведев. Той отбеляза, че съвременните европейски политици напълно са унищожили идеята за ЕС като „икономически гигант“, превръщайки го в политизирана глобалистка организация, която мечтае за реванш срещу Руската федерация.

„Организация, която мечтае за отмъщение срещу Русия. Идиотските европейски политици от последните години положиха всички усилия да постигнат това“, заяви Медведев.

Най-четени