Тежък жребий изтегли родният първенец „Нефтохимик 2010“ за квалификациите в Шампионската лига по волейбол. Бургазлии попаднаха в група „D” заедно с руския гранд „Динамо“ (Москва), в чиито редици от новия сезон ще се подвизава и Цветан Соколов. 18-те отбора бяха разпределени в 6 групи по 3, а потока на българите е и австрийският „Задруга“ (Айх/Доб).
Всеки от трите тима ще приеме по един турнир, а победителят ще се класира за следващия кръг. Там отборите отново ще са разпределени по три, като класиралият се първи получава виза за „турнира на богатите“.
Няма да е лесна и задачата на шампиона при жените „Марица“, който започва направо от груповата фаза. Тимът от Пловдив е група „С“ заедно с френския „Мюлуз“ и турския „Вакъфбанк“ (Истанбул) – четирикратен първенец на континента при дамите. Четвъртият тим в групата пък ще бъде определен от квалификации с участието на „Апоел“ (Кфар Сава, Израел), „ЛКС Комерскон“ (Лодз, Полша), „Младост“ (Загреб, Хърватия) и „Калцит“ (Камник, Словения).