Нов филм с дъщерята на Серж Генсбур тръгва по кината у нас

Автор: Труд news

Психологическа драма от Беноа Жако

Адаптация по „Смъртта на Бел“ на Жорж Симеон

Съспенс и непредвидим финал

Напрегнатата криминално-психологическа драма „Бел“ на Беноа Жако („Училище за страсти“, „Сбогом, кралице моя“, „Крилете на гълъбицата“) тръгва в разпространение по кината от 28 март. Адаптация по една от най-завладяващите и необикновени истории на Жорж Сименон, озаглавена „Смъртта на Бел“, филмът привлича зрителите с майсторски напластен съспенс, солидна актьорска игра и непредвидим финал!

Сценаристи са Жулиен Боаван и Беноа Жако, а в главните роли публиката може да види дъщерята на Серж Генсбур Шарлот и Гийом Кане.

Ето го и сюжета: „Учителят Пиер и съпругата му Клеа, оптик по професия, приютяват Бел, дъщерята на техен приятел, за една година. Съвместният им живот в малкото провинциално градче е спокоен до деня, в който момичето е намерено мъртво в стаята си. Полицията скоро нахлува в дома им и целият им живот се преобръща. Пиер е главният заподозрян поради факта, че единствен той е бил в къщата по време на бруталното деяние.“

Беноа Жако има в творческата си биография над 40 филма като режисьор и над 25 като сценарист. Сред тях се открояват „Сбогом, кралице моя“, „Вила Амалия“, „Три сърца“, „Недосегаемият“, „Тоска“, „Училище за страсти“, „Ева“, „Дневникът на една камериерка“. През 2005 г. Жако е член на журито на 58-ия кинофестивал в Кан. Режисьорът е гостувал и в България по покана на Синелибри. По думите на Жако белгийският писател Жорж Сименон никога не е спирал да изследва темата „вина срещу невинност“.

Това обяснява защо толкова много от неговите романи са адаптирани на големия екран, сякаш силата на киното може да реши почти механичното колебание между обикновеното и необикновеното, странното и баналното.

Най-четени