Община Варна обяви ремонтите на редица инфраструктурни обекти, които ще реализира в петте района на града. Част от тях ще се финансират от капиталовата програма в размер на 142,8 млн. лв., а останалите - с дългосрочния кредит от близо 160 млн. лв., който трябва да бъде одобрен от местния парламент заедно с проектобюджета за тази година.
През следващите 3 г. със заема в най-големия район "Приморски" ще бъде извършен основен ремонт на улици в местностите Добрева чешма и Ален мак, чиито жители от години протестират, че трудно стигат до домовете си. Планирано е изграждане на нов входно-изходен пункт и кръгово кръстовище в курорта Св. Св. Константин и Елена, основна рехабилитация на обходния път на Златни пясъци и на улица в жк Св. Никола, както и довършване на проекта за благоустрояване на голямо жилищно каре между булевардите "Царевец", "Васил Левски" и "Цар Освободител".
В централния район "Одесос" с пари от капиталовата програма за тази година ще бъдат ремонтирани 19 улици. С кредита трябва да бъдат изпълнени 4 проекта за общо 70 900 кв.м улична мрежа, в които попада и част от крайезерния бул. "Девня".
Рехабилитация на трасето от Аспаруховия мост до петролната база в Южна промишлена зона е заложена на 2 етапа като част от инфраструктурните проекти в район "Аспарухово" за следващите 3 г. Там са включени ремонти на две улици в кв. Галата и на пътя до квартала, а в рамките на 2022 г. с бюджетни пари ще бъдат обновени 5 улици в Аспарухово.
В район "Младост" ще бъдат насочени средства от заема за 7 проекта, касаещи ремонти на улици, подлези и надлези, тротоари и монтаж на енергоефективно осветление. Във "Владислав Варненчик" са включени 4 пътни трасета, както и улици в селата Тополи, Звездица и Каменар.