Опера Пловдив чества юбилея на Милчо Левиев със спектакъла "Една легенда на 80" на 10 ноември

Опера Пловдив чества юбилея на Милчо Левиев със спектакъла "Една легенда на 80" на 10 ноември

Държавната опера в Пловдив се включва в честването на юбилея на прочутия наш музикант Милчо Левиев с представянето на игрално-биографичния филм Silent Movie” за живота на маестрото от детската му възраст до наши дни и спектакъла „Една легенда на 80”.

Оркестърът на Опера Пловдив заедно с джаз комбо ще изпълни на живо част от оригиналната музика към филма, който ще бъде излъчен на 10 ноември (петък) от 19 часа в голямата зала на Градския дом на културата „Борис Христов” в присъствието на именития композитор и музикант.

Режисьор е Андрей Чертов, диригент – Константин Добройков, аранжиментите са на Валери Костов, а сред участниците в спектакъла са джаз музикантите Мирослав Турийски (пиано), Александър Леков (контрабас), Емил Пехливанов (ударни инструменти) и Петър Момчев (саксофон).

Най-четени