Прокурор подкрепи пред съда мъж, който иска да бъде признат за жена

Прокурор подкрепи пред съда мъж, който иска да бъде признат за жена

Прокурор от Районната прокуратура в Стара Загора подкрепи в съда мъж-ищец, който желае да бъде признат за жена, съобщава БТВ.

Роденият през 1990 г. ищец живее в чужбина, но постоянният му адрес е в родния му град Стара Загора. Пред съда твърдял, че винаги се е чувствал жена, бил провел и хормонално лечение в тази посока. Но към операция за премахване на мъжките му първични полови белези щял да пристъпи чак когато съдът го признае официално за жена.

При последното заседание по делото, проведено във вторник, били приложени комплексна психолого-психиатрична експертиза, изготвена от столични специалисти, както и медицински документи от изследвания, извършени в други страни на Европейския съюз. Прокуратурата е подкрепила искането.

Предстои Районният съд да се произнесе по делото в законния 30-дневен срок въз основа на събраните доказателства и разпитите на свидетели.

Най-четени