Разкриха двама габровци, измамили възрастен мъж с 10 000 лева

Разкриха двама габровци, измамили възрастен мъж с 10 000 лева

​​​​​Измама за голяма сума пари е разкрита в РУ Велико Търново.

На 8 юни е получен сигнал от ОДМВР-Варна за вероятно отвлечено лице. След проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия на вечерта на същия ден в хотел във Велико Търново е установено издирваното лице. 78-годишният мъж от с. Кранево бил във видимо неадекватно състояние и с признаци на деменция. Настаненият в стаята с него 57-годишен варненец също бил в неадекватно състояние в следствие на употребено голямо количество алкохол. В помещението са намерени няколко нотариални акта на имоти, собственост на възрастния мъж. 

Установено е, че на предишния ден варненецът и мъж на 49 години от Габрово са докарали потърпевшия под предлог, че ще бъде нает на работа. Габровецът заплатил престоя в хотела, а пострадалият изтеглил от клон на банка във Велико Търново над 10 000 лева. Парите били предадени лично от жертвата на четвърто лице – мъж от Габрово на 42 години. Това се случило в подземен паркинг до кооперативния пазар. 

В РУ Велико Търново е заведена преписка за престъпление по чл. 209, ал. 1 от НК.

Двамата габровци са осъждани за извършени измами в големи размери. Сумата е възстановена. Парите са върнати на потърпевшия. Материалите са подготвени за доклад на Районната прокуратура във Велико Търново.

Най-четени