Саудитска Арабия посегна и на тениса - привлече Рафа Надал (СНИМКА)

Саудитска Арабия посегна и на тениса - привлече Рафа Надал (СНИМКА)

Рафаел Надал ще бъде рекламно лице на Саудитска Арабия, която след футбола ще направи големи инвестиции и в тениса. Испанецът, който има 22 титли от Големия шлем, сам обяви в прессъобщение, че е станал „посланик на Саудитската федерация по тенис". Целта му е да допринесе за развитието на спорта и да вдъхнови младите спортисти в Саудитска Арабия.

"Искам да помогна за развитието на този спорт по целия свят. Потенциалът в Саудитска Арабия е реален. Ако мога да помогна на децата да хванат ракетата, ще съм много щастлив", обяви 37-годишният тенисист.

Саудитска Арабия бе домакин на тенис турнир от календара на ATP в Джеда в края на 2023 г. Той бе финален Мастърс, но за най-добрите тенисисти до 21 години и бе спечелен от Хамад Меджедович от Сърбия. Сега страната иска да организира турнири от сериите Мастърс 1000 за мъже и жени. 

Най-четени