Повече от 300 бъдещи спортни таланти застанаха на старт във второто издание на София вело шоу, което тази година съвпадна с Деня на детето. Инициираният от „София – европейска столица на спорта“ и „Долчини про тийм“ празник включваше състезания в 4 възрастови групи, конкурси и забавни игри, томболи с награди. Събитието бе проследено от хиляди, избрали неделната утрин за разходка и активности в обновения Западен парк.
Големият брой записани с безплатната регистрация наложи организирането на от две до четири квалификации преди финалните гонки. Велосипедистите стартираха по изцяло обезопасен и съобразен с възрастта им маршрут, като според възрастовата група правеха една, две, три или четири тура. Точно както в изпитанията на елитните колоездачи, всеки участник получи стартов пакет със стартов номер и паметна грамота. Състезанията се проведоха при строго спазване на наредбите – с пилотен професионален велосипедист, множество следящи за сигурността и феърплея комисари по трасето и – разбира се – с връчване на жълтата фланелка на победителя.
Старт на събитието дадоха от Дамян Диков – изпълнителен директор на „София – европейска столица на спорта“ и Любомир Венков – управител на „Долчини“, които приветстваха присъстващите и благодариха на участниците. Двамата изтъкнаха как децата обичат да спортуват и ние следва да им предоставяме повече възможности за активен и здравословен живот. „Колоезденето е сред най-достъпните спортове, да си пожелаем да виждаме все повече хора да спортуват в този парк,“ каза Венков при закриването на празника.
Призьорите получиха медали, много предметни награди, а организаторите бяха осигурили за всички безплатен сладолед на корем. За прекрасното настроение и многото усмивки по лицата допринесе атрактивната водеща Кристина Каляка, която подгря състезатели и придружаващите ги роднини преди важните стартове. Наред със състезанията на малките велосипедисти бяха организирани допълнителни весели конкурси с колелата и много викторини с награди. Регистрацията бе безплатна, а всеки участник бе застрахован от организаторите. За втора поредна година сред медалистите бяха Калоян Карабожиков и Кристиян Алексиев.
В края организаторите благодариха на родителите за това, че са записали и довели за участие техните деца и отсега ги поканиха на следващото издание на София вело шоу идното лято.