Турската преса продължава да разказва за „Синьото вдъхновение“ на Вежди Рашидов

Турската преса продължава да разказва за „Синьото вдъхновение“ на Вежди Рашидов, както наричат неговата експозиция „Синьо“ в прочутата галерия „Каменната къща„ в Бодрум. Изложбата от 40 морски  акварела и пет скулптури приключи на 10 август, но  отзивите за нея продължават. Възхитителните по думите на ценители творби  са „грабнали“ очите на публиката, а майсторството на именития скулптор  в акварела е било особено приятна изненада за мнозина в южната ни съседка.

Публикация днес във в. „Джумхюриет“ разказва за успеха на изложбата на Вежди Рашидов в Бодрум. Авторът споделя как се е родила идеята за акварелите в синьо, както и за скулптурите, представени в една от най-хубавите зали на брега на Егейско море.

Междувременно днес Вежди Рашидов получи специална покана от прочутата галерия „Армони“ в Анкара да направи представителна изложба тук за своя юбилей догодина. През декември 2026 година Рашидов навършва 75 години. 

Най-четени