Хари Кейн, голямата звезда на "Тотнъм", ще се качи на самолета за Мадрид. Нападателят се контузи през април и прогнозите бяха, че е твърдо аут до края на сезона. Той обаче ще се опита да помогне на съотборниците си във финалния сблъсък срещу "Ливърпул" в Шампионската лига, който е в събота.
Английското издание "Дейли Мейл" твърди, че мениджърът на "шпорите" Маурисио Почетино ще разчита на Кейн, но все още не е решил дали да заложи на своя таран от първата минута на "Уанда Метрополитано". Решаващи за това ще бъдат дните до финала, в които Кейн трябва да покаже добри физически показатели след месец далеч от терените.
"Дали ще започне като титуляр или не е въпрос, върху който все още мисля - призна Почетино. - Ако спечелим, ще бъде фантастично решение, а ако загубим - със сигурност няма да бъде такова".
47-годишният аржентинец все още не е спечелил голям европейски трофей, като играч или треньор, но е твърдо решен да се възползва максимално от възможността, която има с "Тотнъм".
"Да си на финал в Шампионската лига означава да си на върха в световния футбол - каза Почетино. - Ние обаче сме земни хора и се наслаждаваме на всеки един момент, защото ни коства много усилия. Може би все още не осъзнаваме какво предстои, но когато излезем на терена в събота срещу "Ливърпул", ще разберем какво наистина се случва“.
Неговият колега Юрген Клоп, мениджър на „мърсисайдци“, има загубени два финала в Шампионската лига – с „Борусия“ (Дортмунд) и „Ливърпул“.
„Най-големите поражения са там, за да може да се върнем, чувствайки се по-силни“, заяви Клоп с надеждата, че този път ще вдигне най-ценния клубен трофей.
Снимка: Twitter