Рафаел Надал няма да бъде част от 140-ото издание на US Open. Турнира започва на 31 август и по всичко личи, че испанецът ще остане в родината си. Той обяви своето решение в социалните мрежи и посочи епидемичната обстановка като главна причина за отсъствието си.
Ето какво написа световният № 2:
"След много размисли, реших да се оттегля от тазгодишното издание на US Open. Ситуацията е много сложна в целия свят, случаите на заразени от COVID-19 растат. Изглежда все още нямаме контрол върху вируса.
Знам, че съкратеният тенис календар през тази година е варварски за тенисистите.
След 4 месеца без професионален тенис разбирам и оценявам усилията на организаторите на US Open.
Всичките ми уважения към USTA (Американската тенис асоциация), организаторите на US Open и ATP, че се опитват всячески да направят събитието възможно най-достъпно за зрителите пред телевизорите.
Това е решение, което никога не съм искал да взимам, но този път избрах да последвам сърцето си и за момента предпочитам да не пътувам."
Така шампионът от 2019 г. няма да защити титлата си.
Twitter Publish