Традиционната японска марка Suzuki представи първия си електрически модел eVitara в новия си столичен шоурум. Гамата включва пет версии, разпределени в две нива на оборудване, с две опции за капацитет на батерията и избор между два типа задвижване - на две и на четирите колела. Името и наследството показват, че това е автентичен SUV с повишена проходимост и компактни размери.

Водачът на eVitara работи в ергономичен кокпит с големи дисплеи.
Купувачите ще имат избор между батерия с капацитет 49 кВтч и 61 кВтч. Акумулаторният пакет е проектиран за оптимален баланс между пробег, производителност и издръжливост. По-малката батерия осигурява енергия за пробег до 344 км на версии със задвижване на две колела. По-голямата батерия може да задвижва две или четирите колела, като максималният пробег достига 426 км. В стандартното оборудване е включена термопомпа за оптимално управление на температурата на батерията и вградено 11-киловатчасово зарядно устройство. С него зареждането на по-малката батерия отнема 4 часа и 30 минути, а на по-голямата - около 5 часа и 30 минути. На станция за бързо зареждане с постоянен ток и двете версии достигат от 10 до 80% от нивото на заряд за около 45 минути.

Електрическият модел eVitara запазва традиционната висока проходимост.
Още от базовото ниво на оборудване eVitara предлага асистент за аварийно спиране с разпознаване на пешеходци, велосипедисти и мотоциклетисти, асистенти за поддържане на пътната лента, автоматично управление на дългите светлини и системи за следене на сляпата зона и вниманието на водача. Също така - 18-инчови джанти, LED светлини, предна решетка в черен лак и електрически сгъваеми странични огледала в цвета на купето.