Айнтрахт Франкфурт е шампион на Лига Европа след инфарктен финал срещу Рейнджърс

Айнтрахт Франкфурт е новият шампион на Лига Европа. Тимът победи Рейнджърс след дузпи. Двата тима завършиха 1:1 в редовното време. Те изиграха тактически предпазливо първо полувреме и не успяха да вкарат нито едно попадение. Стадион „Рамон Санчес Писхуан” в Севиля беше врящ котел, след като 40 000 фенове щурмуваха трибуните. Преди срещата няколко пъти фенове на двата тима отвориха работа на над 5500-те полицаи, ангажирани с опазване на реда покрай мача, биейки се по улиците на испанския град.
В 20-ата минута Айнтрахт първи стигна до страхотна голова възможност. Кнауф премина отбраната на Рейнджърс, сякаш я нямаше, и от около 15 метра стреля, но Макгрегър прати топката в корнер.
По време на срещата на няколко пъти играчите имаха претенции за дузпа, но реферът Славко Винчич не ги уважи. В 51-ата минута за нарушение на колумбиеца Сантос Боре бе поискан 11-метров наказателен удар, но ВАР реши, че основание затова няма. В 54-та минута Рейнджърс атакуваха от дясно, топката попадна в Кент, който стреля далеч покрай вратата. Двата отбора бавно навлизаха в най-агресивния си режим в срещата и логичното се случи. 3 минути по-късно защитата на германския тим направи голяма грешка, топката стигна до Арибо, който излезе пред Трап и спокойно го преодоля, откривайки резултата и отбелязвайки своя първи гол в турнира този сезон. В 58-ата минута играчите на Айнтрахт твърдяха, че Баси е играл с ръка в наказателното поле. Реферът отново не реагира. До 60-ата минута германците бяха отправили 14 удара по посока на противниковата врата срещу само 3 за съперника, но губеха с 0:1. Те обаче направиха всичко, за да променят резултата. В 69-ата минута Сантос Боре попари надеждите на Рейнджърс, изравнявайки за 1:1.
Резултатът се запази и последваха продължения. В 120-ата минута капитанът на Рейнджърс Таверниер имаше възможност да вкара гол от пряк свободен удар, но вратарят на германския тим Кевин Трап спаси удара му. Таверниер е голмайстор на турнира с 8 попадения.
Последваха дузпи, при които за Рейнджърс точни бяха Таверниер, Дейвис, Арфийлд и Рууф, но Арън Рамзи изпусна, биейки в тялото на вратаря Трап. За Айнтрахт вкараха Ленц, Хрустич, Камада, Костич и Сантос Боре. Оливер Гласнер стана първият австрийски треньор, печелил Лига Европа.
Успехът донесе на победителя директно класиране в Шампионската лига през следващия сезон.