Лацио се измъкна на късмет срещу Атлетико в Шампионска лига, 9 от Селтик капитулираха срещу Фейенорд

Атлетико Мадрид беше на крачка да спечели много ценна победа като гост на Лацио в мач от група Е на Шампионската лига, но не успя. Италианците се предадоха първи в 29-ата минута, когато Пабло Бариос вкара гол за тима на Чоло Симеоне. В 5-ата минута на продължението на срещата обаче Иван Проведел се превърна в спасител за Лацио, реализирайки за 1:1 и поделяйки точките между двата тима.
В другия мач от групата Фейенорд изненада Селтик и поведе в класирането, постигайки победа с 2:0 над „детелините”. Калвин Стенгс бе точен за домакините в края на първото полувреме, а Густаф Лагербилке утежни състоянието на шотландския тим, получавайки втори жълт картон в 63-ата минута. Игор Пайшао изпусна дузпа, отсъдена за нарушението на Лагербилке, а положението в състава на Селтик съвсем загрубя, след като и Тиаго получи червен картон. „Детелините” не издържаха на натиска с 9 души на терена и се огънаха още веднъж при попадението на Алиреза Яханбакш в 76-ата минута. В класирането в група Е води Фейенорд с 3 точки, следват Атлетико и Лацио с по 1 и Селтик без актив.
В следващия кръг на 4 октомври испанският тим посреща лидера, а Селтик е домакин на Лацио.