Апоел изхвърли Арда от Лигата на конференциите

Апоел (Беер Шева) победи с 4:0 Арда Кърджали в реванша от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Израелският тим спечели с 2:0 първата среща и се клкасира за третия квалификационен кръг. Още в 5-ата минута Елтон Аколатсе от границата на наказателното поле вкара за 1:0.  В 30-ата минута израелците получиха право да изпълнят дузпа. Юджийн Анса напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Мартин Желев направи шпагат, но докосна топката с ръка и бе отсъден 11-метров наказателен удар. Рамзи Сафури бе точен от бялата точка за 2:0. В 73-ата минута Юджийн Анса се разписа за 3:0, а четвъртия гол бе дело на Ротем Хатуел в 83-ата минута. За Арда това бе дебютно уччастие в евротурнирите.