Арсенал с важна победа над Тотнъм

Арсенал победи Тотнъм с 3:1 в мач от 6-и кръг във Висшата лига. За домакините след наказание се завърна Гранит Джака, който замени Никола Пепе. В 12-ата минута домакините поведоха. Сака се измъкна отдясно и върна към точката на дузпата, където Емил Смит-Роу я засече във вратата. В 27-ата минута те удвоиха резултата. Артилеристите организираха отлична контра, при която Тиърни изведе Обамеянг, а той отклони към Смит-Роу вляво и след повторение на последното подаване нападателят вкара за 2:0. В 34-ата минута Кейн загуби топката в половината на Арсенал, след което Сака бе изведен отдясно и напредна. Крилото опита подаване, но Кейн се плъзна по тревата и върна топката в краката му, след което Букайо Сака направи резултата 3:0. В 79-ата минута Тотнъм върна един гол. Джака пострада, след като Моура падна върху крака му, но играта продължи. Регилон получи топката отляво и върна към дузпата, където Сон засече. Рамсдейл докосна топката, но не успя да спаси удара.