„Реал“ измъкна 3:1 срещу „Селта“

„Реал“ (Мадрид) изкопчи победа с 3:1 при гостуването на „Селта“ в ІХ кръг в Испания и дръпна с 3 точки на върха пред „Барселона“, като има 21 т. Каталунците (18 т.) днес приемат „Ейбар“. Отборът от Виго също има 18 т.

Кристиано Роналдо (8) и Данило (23) дадоха аванс на „кралете“. Густаво Кабрал от „Селта“ бе изгонен в 57-ата минута, но въпреки това Нолито намали резултата в 85-ата минута. Марсело успокои „белите“ с гол в петата минута на добавеното време.

„Селта“ отправи 7 удара в рамката на вратата срещу едва 5 за „Реал“.

Преди мача Кристиано прегърна в кулоарите дете на инвалидна количка и му подари бяла фланелка със свой автограф.

Роналдо е №8 според „Форбс“ в класацията на спортистите с най-ценни марки. Първи е Тайгър Уудс (голФ), а Лионел Меси от „Барса“ е извън десетката.

Според испански медии Лео вече е водил разговори за трансфер с два английски клуба. В петък в Англия тръгна - Меси е готов да напусне „Камп ноу“, като интерес към аса имат „Челси“, „Сити“ и „Юнайтед“ от Манчестър.