Деца се учат да пишат буквите от глаголицата на 24 май в Садово Сирене от слънчоглед, овесени бургери и веганска луканка са в менюто на втория Фестивал на еко- и биопроизводителите и арттворците

Румяна Арнаудова: Най-малко трима учстват в корупционната схема в КАТ-Благоевград

Времето ще бъде слънчево

Предадем ли вяра и църква, предаваме България

Вapиaнт 1 се падна на матурата пo избиpаем предмет

“Дунав 8806” изтърва Истанбулския университет за Еврокъп

“Дунав 8806” изтърва “Истанбулския университет” със 71:83 (15:23, 22:19, 24:24, 10:17) в първия си мач от груповата фаза на тазгодишното издание на турнира за Еврокупата на ФИБА в Истанбул.

Още в първите минути на мача “сините феи” не допуснаха разликата да се увеличава значително. В в края на първата част те се доближиха до 15:23 в резултата. Първото полувреме завърши при 37:42 за домакините.

Въпреки равностойната игра, момичетата на треньора Георги Божков не постигнаха обрат и 10 мин. преди края таблото сочеше 66:61 за турския тим. Класата му позволи да победи с 83:71.

Най-резултатна за “Дунав 8806” беше Радостина Димитрова с 18 т., Цветомира Шаренкапова добави 13, а капитанът Зорница Костова – 11 т., 9 борби и 7 асистенции.
За “Истанбулския университет” европейската шампионка със Сърбия Саша Чаджо отбеляза 25 т. Двете американки Латаня Уайт и Елизабет Уилямс, играли в женската НБА, записаха съответно 16 т. и 13 т.

В следващия мач ца Еврокъп републиканските шампионки ще приемат шведския ББК Люлео, който победи руския “Енергия” /Иваново/ с 82:71.