Дневният хороскоп на Алена за четвъртък, 27.02.2020

Комисия от Министерство на културата обследва сградите на пл. „Тройката” в Бургас

Вдигнаха “Батмобил“ с паяк в Москва (ВИДЕО)

Гръцки острови на бунт срещу мигранти Недоволство от строителството на нови лагери

Създадоха робот, който може да усеща болка Чувствителността се дължи на синтетична кожа със сензори

Вижте какво ще решава Министерски съвет утре, 27 февруари 2020 г.

Италианец е приет с температура в габровската болница Резултатите от теста за коронавирус ще излязат след два дни

ООН разтревожена заради безпрецедентната инвазия на скакалци в Африка

Втори починал от коронавируса във Франция

Насила отпуск за карантина – незаконен

Осигуровки за фермер, който е и едноличен търговец

Вижте акцентите в броя на вестник „Труд“ в четвъртък, 27 февруари 2020

Миланов не спря Руни за рекорд

Георги Миланов и ЦСКА (Москва) бяха близо не до една, а дори до 3 точки на „Олд Трафорд”.

Футболист №1 на България за 2012-а спечели доверието на треньора Леонид Слуцки и игра силно 90 минути в „Театъра на мечтите” в дуела от Шампионска лига.
Уейн Руни вкара в 78-ата минута за „Манчестър Юнайтед”.

И се изравни като голмайстор №2 в историята на клуба с Денис Лоу – по 237 попадения. Още този сезон Руни може да задмине и най-великия стрелец на „дяволите” сър Боби Чарлтън, който гледаше от трибуните. Легендата има 249 гола.

Макар и косвено, Миланов участва във фаталния гол. При опит за контраатака българският национал загуби топката в своята половина, последва мълниеносно центриране към Лингард, който намери Руни сам срещу вратаря Игор Акинфеев. Точно 404 минути чакаха феновете на „Юнайтед”, за да видят гол на отбора. В 3 последователни мача, за първи път в историята, тимът направи 0:0.

Мощно „Уууу” от трибуните чу треньорът Луис ван Гаал. В средата на второто полувреме холандецът смени Антони Марсиал с халфа Маруан Фелаини. „Искаме да атакуваме! Ние сме „Манчестър Юнайтед” и искаме да атакуваме”, запяха 70 000 души, гледащи от трибуните на „Театъра на мечтите”.

След двубоя Марсиал написа в инстаграм: „Слаб мач за мен, добра победа за тима.”

От дни масло в огъня налива Пол Скоулс, който повтаря, че е „еднакво да играеш за и против този скучен тим”. Той отново се заяде с тима и конкретно с Ашли Йънг, който игра многократно един срещу един с Миланов. Английският национал опита да изпроси дузпа и бе наречен „възмутителен” от бившия си съотборник.

„Всички отбори играят затворено срещу нас – оправда представянето голмайсторът Руни. – Трудно е да пробиеш. За мен е огромна чест да изравня постижението на легенда като Денис Лоу.”

Ван Гаал обаче си игра със съдбата и можеше да изгори в „руската рулетка”. Шокиращ пропуск минута преди гола на Руни направи резервата Сейду Думбиа. Той преодоля с късмет вратаря Давид де Хеа и вместо да подаде на останалия сам Ахмед Муса, стреля в празната врата и Крис Смолинг от голлинията изчисти с шпагат

Така вместо като лидер в групата ЦСКА остана на последно място в класирането. Но ще е в играта до последно.