„Боинг“ триумфира на шоуто „Фарнбъро“ Истински железен човек лети на авиошоуто (ИНФОГРАФИКА)

Николай Младенов, специален координатор на ООН в Близкия изток: Израел и Хамас да отстъпят от ръба на войната

Томислав Дончев за скандалите около чумата: Една рутинна процедура се превърна в политическа криза

Израел и Русия се договориха за по-тясно сътрудничество в Сирия

Тръмп няма да подкрепи предложението на Путин за референдум в Донбас

Макрон уволни свой сътрудник, бил протестиращи

Цветан Цветанов след решението на НС за мигрантите: Благодаря на опозицията!

Напускалият свободно Варненския затвор – бивш рали състезател и лидер на престъпна група

Румяна Арнаудова за арестите в КАТ-Габрово: Касае се за длъжностни и документни престъпления

Миланов не спря Руни за рекорд

Георги Миланов и ЦСКА (Москва) бяха близо не до една, а дори до 3 точки на „Олд Трафорд”.

Футболист №1 на България за 2012-а спечели доверието на треньора Леонид Слуцки и игра силно 90 минути в „Театъра на мечтите” в дуела от Шампионска лига.
Уейн Руни вкара в 78-ата минута за „Манчестър Юнайтед”.

И се изравни като голмайстор №2 в историята на клуба с Денис Лоу – по 237 попадения. Още този сезон Руни може да задмине и най-великия стрелец на „дяволите” сър Боби Чарлтън, който гледаше от трибуните. Легендата има 249 гола.

Макар и косвено, Миланов участва във фаталния гол. При опит за контраатака българският национал загуби топката в своята половина, последва мълниеносно центриране към Лингард, който намери Руни сам срещу вратаря Игор Акинфеев. Точно 404 минути чакаха феновете на „Юнайтед”, за да видят гол на отбора. В 3 последователни мача, за първи път в историята, тимът направи 0:0.

Мощно „Уууу” от трибуните чу треньорът Луис ван Гаал. В средата на второто полувреме холандецът смени Антони Марсиал с халфа Маруан Фелаини. „Искаме да атакуваме! Ние сме „Манчестър Юнайтед” и искаме да атакуваме”, запяха 70 000 души, гледащи от трибуните на „Театъра на мечтите”.

След двубоя Марсиал написа в инстаграм: „Слаб мач за мен, добра победа за тима.”

От дни масло в огъня налива Пол Скоулс, който повтаря, че е „еднакво да играеш за и против този скучен тим”. Той отново се заяде с тима и конкретно с Ашли Йънг, който игра многократно един срещу един с Миланов. Английският национал опита да изпроси дузпа и бе наречен „възмутителен” от бившия си съотборник.

„Всички отбори играят затворено срещу нас – оправда представянето голмайсторът Руни. – Трудно е да пробиеш. За мен е огромна чест да изравня постижението на легенда като Денис Лоу.”

Ван Гаал обаче си игра със съдбата и можеше да изгори в „руската рулетка”. Шокиращ пропуск минута преди гола на Руни направи резервата Сейду Думбиа. Той преодоля с късмет вратаря Давид де Хеа и вместо да подаде на останалия сам Ахмед Муса, стреля в празната врата и Крис Смолинг от голлинията изчисти с шпагат

Така вместо като лидер в групата ЦСКА остана на последно място в класирането. Но ще е в играта до последно.