Пике се възбужда от Ел Класико, Серхио - близо до оргазъм

Реал“ допусна първа загуба за сезона чак в 15-ия мач във всички турнири след 10 победи и 4 равенства - 2:3 със „Севиля“ навън. „Кралете“ изостанаха с 3 т. от „Барселона“ преди Ел Класико на „Бернабеу“ на 21 ноември - 24 срещу 27. А „Севиля“ е чак 10-и с 15 точки от 11 кръга и едва 4 победи, но двете са срещу колосите - плюс 2:1 с каталунския клуб на 3 октомври у дома.
„Атлетико“ е трети с 23 т. след 1:0 със „Спортинг“ (Хихон) в Мадрид. Антоан Гризман вкара чак в третата минута на добавеното време. Публиката освирка треньора на „дюшекчиите“ Диего Симеоне, който отвърна с аплодисменти.
Серхио Рамос откри за „Реал“ в „Севиля“ с потресаващ ножичен удар в 22-рата минута, но от два удара във вратата домакините отбелязаха два гола чрез Чиро Имобиле (32) и Евер Банега (61). Тогава „балетът“ наведе глава и Фернандо Йоренте (74) заби за 3:1. Чак в добавеното време завърналият се след травма Хамес Родригес намали. „Реал“ отправи 10 удара в рамката срещу 5 на „Севиля“. „Белият“ ас Кристиано Роналдо шутира 5 пъти, но улучи вратата веднъж.
Рамос контузи рамо при гола и бе заменен в 32-рата минута, а на излизане се скара с новия главен лекар д-р Олмо, когото играчите мразят. Публиката освиркваше често големия защитник, който през 2005-а премина от „Севиля“ в „Реал“. „Срамно е - заяви лудичкият 29-годишен Рамос. - Аз съм и мадридист, и севилист. Когато умра, искам в гроба ми да сложат едно знаме на „Реал“ и друго на „Севиля“.
Жерар Пике от „Барса“ каза: „Ел Класико ни възбужда.“ Серхио коментира: „Не получавам оргазъм от дербито, но - почти.“
„Роналдо и решенията на Рафаел Бенитес осъдиха „Реал“, коментира в. „Марка“. “Балетът“ бе допуснал едва 4 гола за 10 кръга, а сега наведнъж три. Героичният вратар Кейлор Навас отсъстваше поради контузия и пазеше Кико Касия.
Чакащият съд за изнудване Карим Бензема остана вън от групата за мача. Пак царства версията за контузия.